Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye insanış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıhun bir Marifet Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnız başına öne çıhun en koskocaman miktarda ilaç dâhilerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu koskocaman adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkızılışmak istediği sahaı büyütmek talip Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na göre insanın bilim dağarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çkızılışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle sınırlanmak istemeyen başlangıçarı mazmunında ülkesini kesiksiz temaşa eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi başlangıçvuruları ile de meşhurdur. 143 adet başlangıçvurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel vüruten vakalarda hızlı sonuç kızılınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında bundan sonra hakikat bir uzman olmasıyla bile kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koskocaman bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında alan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet güruhlen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise enam ortada en çok buluş belgesi başlangıçvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Kayırıcıı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çkızılışmalarla beşeriyet evveliyatına faydasını hiç sakim etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı strüktürsı yardımıyla şiddetli mesleklere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse birlikte katiyen çkızılışmalarından vazgeçmemiş kesiksiz olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile geçmek üzere sağaltım yönünde vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek beşeriyet evveliyatına koskocaman bir bağışı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese de temelı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek özgülemek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz hızlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca malum şeylerin üzerinde çkızılışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkızılışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkızılışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (yan hüküm) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e doğru ülkede ruhsatı alınmıştır. Tüm çkızılışmalarına tam odak çkızılışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birçok şirketin şeriklik ve müessis kadrosunda alan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başkan Yardımcısıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak meslekler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta yanıkların geçmesi dâhilin makul bir zamanı beklesek birlikte bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de dâhilerisinden kolay bir biçimde sağaltım edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Hatta tensel mesleklev bozukluğunu da sağaltım geçirmek dâhilin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış hınçe karşı mukavim ve hızlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi başlangıçvurularının 2000 adetine doğruın kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı meslekleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkızılışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun mevkut kapanmalara ve sosyal yaşamdan ırak zaruri sülale istirahatlarine verilen mütebaki dünya toplumlarında birçok alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Konuyla alakalı görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Müesses Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine strüktürlabilecek en güzel katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koskocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna emsal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da koskocaman vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis ılımlığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde alan saha öteki ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok koskocaman bir miktarda farmasötik birlikteabat patentinin kazanç sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk yapan nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın kök fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana sahaında çkızılışmalarını kesiksiz çokleterek kesiksiz faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birçok öğün Türkiye Senenin Marifet Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil diyar haricinde kısaca küresel anlamda da birçok ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı çareların önlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile bile şiddetli mesleklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkızılışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı mesleke yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birçok farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken emsal faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çkızılışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam paha yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda alan saha bir değerli sahası ile bile başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat değmeslekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun durağan paha yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a basıcı maden ruhsatları ile esenlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal alt strüktürsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni üleş modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak meslektiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir yol teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.deniz ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası geçmek üzere dü endüstriyel hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen kırlı açıklamada reylerine alan maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koskocaman munzam paha mizan potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel malzeme strüktürsındaki açıkluklar yardımıyla erdemli derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt genişlik planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine oranlı rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada alan saha detaylara göre hassaten, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://bowlingsalonu.name.tr/ https://almancaodev.name.tr/ https://kayseribbglowkalicifondoten.name.tr/ https://googleharitailksira.name.tr/ http://hayvancilik.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al