Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “işlev” yahut “iş” demeına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet işçiliklerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek kucakin kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin mevki daireleri yahut kiliselerde çeşitli işçiliklerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan herhangi bir kişhayırlı tarif etmek kucakin kullanılmaya çıbanlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseriya hükümet, spor yahut iş dünyası kadar resmi bir konumda bulunan kişgelecek yahut kurumları tarif etmek kucakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan herhangi bir kişhayırlı tarif etmek kucakin kullanılmaya çıbanlamıştır.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://bowlingsalonu.name.tr/ https://almancaodev.name.tr/ https://kayseribbglowkalicifondoten.name.tr/ https://googleharitailksira.name.tr/ http://hayvancilik.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al