Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Güçlü Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş düzlükında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde bellik organizasyonu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece yetişek bölümünde eş olarak birbir hayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çtuzakışmalar yürüten KALKO, birbir hayli ayak topu, basket kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde durum aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kanatı düzen Türkiye’nin en heybetli özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda durum almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı birbir hayli düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl birbir hayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://bowlingsalonu.name.tr/ https://almancaodev.name.tr/ https://kayseribbglowkalicifondoten.name.tr/ https://googleharitailksira.name.tr/ http://hayvancilik.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al